Sergio Aguero of Manchester City (l) celebrates his goal - UEFA Champions League group E - Manchester City vs Roma - Etihad Stadium - Manchester - England - 30th September 2014 - Picture Simon Bellis/Sportimage PUBLICATIONxNOTxINxUK Sergio Aguero of Manchester City l Celebrates His Goal UEFA Champions League Group E Manchester City vs Roma Etihad Stage Manchester England 30th September 2014 Picture Simon Bellis PUBLICATIONxNOTxINxUK

Manchester City har anledning til å kutte noe av Liverpools forsprang med lørdagens bortemøte med Newcastle… 

Pep Guardiolas gutter befinner seg i skrivende stund ni poeng bak Liverpool, og de lyseblå har allerede rukket å tape tre av sesongens 13 kamper. Statistikken inkluderer tap for de regjerende Champions League-mesterne på Anfield.

Siden The Reds ikke skal i aksjon før senere på ettermiddagen, kan City legge litt press på gullrivalen ved å kutte forspranget til seks poeng. 

Sett spill på Premier League med NordicBet her!

Manchester City sikret seg gruppespill-triumf tidligere denne uka. Selv om 1-1 i hjemmemøtet med Shakhtar Donetsk sørget var tilstrekkelig til å vinne Gruppe C, spør mange seg om City er i stand til å levere jevnt nok til å hente inn rødtrøyenes forsprang. 

Sergio Agüero gikk glipp av oppgjøret mot Donetsk grunne skade. Selv om lårskaden ikke er så alvorlig som først antatt, vil argentineren være ute i to uker. En spiller av et slikt kaliber vil bli savnet, selv om vikaren Gabriel Jesus også er kapabel. 

Jesus & Co vil utvilsomt like utsiktene til tre poeng mot Newcastle. The Magpies tapte 0-2 for Aston Villa mandag, og det er vanskelig å se for seg opptur mot Manchester City. I rettferdighetens navn; manager Steve Bruce har ikke vært den katastrofen mange spådde. Laget fra nord-øst ligger på en foreløpig 14. plass – fem poeng klar av nedrykksstreken. 

Sett spill på Premier League med NordicBet her!

Manchester City er priset til 1.19 i odds for seier. Uavgjort og Newcastle omsettes til 8.00 og 17.00 henholdsvis. Det er ikke lett å finne attraktive spillobjekt som inkluderer City-seier. Gjestene er tilgjengelig til 1.96 ganger innsatsen for seier uten baklengs, men City har ikke sine fremste styrker defensivt. Peps gutter har sluppet inn mål i de seks seneste kampene. 

Et annet alternativ er “Nei” i markedet for at City vinner begge omgangene. Klubben har nemlig ikke maktet dét i noen av de syv seneste kampene. Kanskje det beste er å satse på City-seier i tospann med Under 3.5 scoringer (2.20). Gjestene har nemlig ikke satt inn mer enn to mål i noen av de fem siste kampene. 

Jesus er ute etter å foreta innskudd på målkontoen. Oddsen på at så skjer er 1.71. Raheem Sterling følger deretter med 1.92 i odds som målscorer. 

Beste Spill: Sats på at Manchester City slår Newcastle + Under 3.5 scoringer til 2.20 i odds

Sett spill på Premier League med NordicBet her!