Manchester United akter ikke å stoppe utskiftningene i spillerstallen. Her er de mest aktuelle endringene…
Old Trafford-klubben har selvsagt ambisjoner som strekker seg forbi inneværende sesong. Selv om det kan bli både ligagull, Europa League-trofé og FA Cup-triumf allerede i 2021, vil Manchester United forsterke troppen. Ikke minst bakover på banen.
Sergio Ramos vil være et tilvekst for ethvert lag. Spanjolen har takket nei til Real Madrids seneste kontraktsforslag, og setter kursen for enten Paris Saint–Germain eller Manchester United. 34-åringen har blitt forelagt en ny toårsavtale med Real, men måtte i så fall godtatt en lønnsreduksjon på 10%.
Sjekk ut! 300kr freebet + 1000kr velkomstbonus!
Dersom vi skal tro ryktene, reiser Ramos’ agent til England i neste uke for å forhandle om en kontrakt med Manchester United. De røde djevlene skal være villige til å tilby to år med en ukelønn på svimlende £200.000.
Fra Ramos til Romero… Manchester United-keeperens dager synes talte. Romeros kontrakt utløper til sommeren, og må belage seg på å finne en ny arbeidsgiver. En retur til Racing ligger i kortene – en klubb som er på utkikk etter ny burvokter.
Romero gjorde United-spiller av seg tilbake i 2015, og har fått 61 kamper mellom stengene for rødtrøyene etter overgangen fra Sampdoria. Argentineren har imidlertid ikke spilt en eneste kamp siden august 2020.
Sjekk ut! 300kr freebet + 1000kr velkomstbonus!
Vi beveger oss over til en annen herremann som kan komme til å vende “hjem”. Cristiano Ronaldo står overfor det samme valget som Ramos; skal han forlenge kontrakten og samtidig godta lønnskutt, eller vurderer han Manchester United?
Portugiseren gikk til Juventus tilbake i 2018, og signerte samtidig en fireårsavtale med Den gamle dame. Kontrakten er derimot i ferd med å bli en verkebyll for Torino-klubben. Selv om Ronaldo har vært i forrykende form – noe 23 scoringer denne sesongen illustrerer – er mannens £27 millioner pr år tungt å bære for klubben. Det har tidligere vært snakk om et spillerbytte hvor Paul Pogba går motsatt vei. Det mest trolige er at 35-åringen går gratis til United.
Rapportene sier at Manchester United kan komme til å gjøre fremstøt overfor Norwich-forsvarer Max Aarons. Spilleren har tidligere vært i Tottenhams søkelys, hvis klubb heller valgte å satse på Matt Doherty. Ole Gunnar Solskjær skal visstnok ønske å hente 21-åringen for å gi Aaron Wan-Bissaka konkurranse om høyrebacken.