Chelsea boss Frank Lampard
Chelsea boss Frank Lampard. Foto: TT.

Det er to lag med skyhøye ambisjoner som møtes søndag. Vi snakker Chelsea vs Liverpool på Stamford Bridge… 

Etter at Chelseas handleforbud ble opphevet, har ikke London-klubben kastet bort tiden. Ben Chilwell, Thiago Silva, Hakim Ziyech, Kai Havertz og Timo Werner har alle blitt hanket inn av Frank Lampard. 

Få gratisspill på 500 kr på fotball, samt en oddsbonus på opptil 1000 kr som ny kunde hos Betsson!

Havertz og Werner fikk sine respektive Chelsea-debuter i 3-1-seieren over Brighton mandag kveld. Oppgjøret var mer jevnspilt enn resultatet kanskje tilsier, da Brighton produserte en rekke sjanser. Dersom manager Lampard fikk kritikk forrige sesong, handlet det om lurvete forsvarsspill. Dersom vi skal legge sesongpremieren til grunn, er ikke problemene i de bakre rekkene løst. 

Liverpool hadde saktens sine egne forsvarsproblemer i oppgjøret mot Leeds. I en strålende kamp, fra et underholdningsperspektiv, gikk de regjerende Premier League-mesterne av banen som seierherrer med 4-3

The Reds vant ligagullet forrige sesong mye på grunn av et patent forsvar. Men, siden Liverpool sikret seg sitt første seriemesterskap på 30 år, har de åpenbart latt forsvarsorganisering gå i glemmeboka. Rødtrøyene har sluppet inn ikke mindre enn 15 mål i løpet av de åtte seriekampene siden Premier League-tittelen var et faktum. Klopp & Co har kun maktet å holde rent ved én anledning i samme periode. 

Få gratisspill på 500 kr på fotball, samt en oddsbonus på opptil 1000 kr som ny kunde hos Betsson!

Det kan meget vel hende at Leeds-kampen overbeviste de høye herrer på Anfield om at de må hente forsterkninger. Merseyside-klubben har om ikke annet vært travelt opptatt i overgangsmarkedet den siste uka. Thiago Alcantara er signert fra Bayern München, mens Diogo Jota har kommet fra Wolves. 

Liverpool er favoritter til seieren med 2.15 i odds. Chelsea og Uavgjort omsettes til 3.25 og 3.85 henholdsvis. 

Liverpool er for all del verdige favoritter, selv om oddsen er i snaueste laget. For formen siden gullet var sikret har vært varierende (5-1-2). Én av kampene i nevnte periode var 5-3-seieren over Chelsea. Det peker mot at vi kan bli vitne til scoringer her. Vi snakker tross alt om to lag som er bedre offensivt enn defensivt. 

Oddsen på at begge lagene scorer er kun 1.52. Over 2.5 scoringer gir på sin side 1.61 ganger pengene tilbake. Spillobjektene kombinert er tilgjengelig til 1.82 i odds, noe som er ok betalt for et tilsynelatende plausibelt utfall. 

Over 3.5 mål er priset til 2.53, mens Over 4.5 scoringer gir 4.55. Liverpoolseier + “Begge lagene scorer” omsettes til 3.60 i odds. 

Mohamed Salah noterte seg for hat-trick mot Leeds, og er favoritten til å score i Vest-London (2.34). Chelseas Werner følger deretter med 5.00 i odds for nettsus. 

Beste Spill: Sats på Over 2.5 mål + Begge lagene scorer til 1.82 i odds

Få gratisspill på 500 kr på fotball, samt en oddsbonus på opptil 1000 kr som ny kunde hos Betsson!