Chelsea Manager, Antonio Conte during Arsenal vs Chelsea, Emirates FA Cup Final Football at Wembley Stadium on 27th May 2017

Conte avlyser eventuelle gulldrømmer, og mener Tottenham er svake mot gode motstandere… 

Tottenham har fått en solid start på sesongen. Etter 0-2 for Manchester United, og en foreløpig tredjeplass, er manager Conte likevel rask med å melde Spurs ut av gullkampen. 

NB: Få inntil 1000kr i velkomstbonus! Les mer her!

“Enkelte ganger hører jeg at vi er utfordrere til ligatittelen. Jeg mener vi trenger tid på oss. Du kan ikke gå fra 9. plass det ene året, til å være gullkandidater det enste. Spesielt ikke hvis du havner 20 poeng bak de engelske gigantene.”

Nord-London-klubbens manager var ikke bare realistisk med henblikk på utsiktene til Premier League-troféet. Den tidligere Chelsea-treneren mener også å se en trend når Tottenham møter andre topplag. 

“Dette var selvsagt ingen god kamp for vår del (mot Manchester United), men jeg må være ærlig. Først og fremst overfor spillerne – for dette var ikke første gangen. Selv om tabellen ser god ut, trøbler vi alltid mot kvalitetsmotstandere. 

Vi slet mot Chelsea. Kampen endte uavgjort, men Chelsea dominerte oppgjøret. Vi tapte for Arsenal, og igjen mot United.”

Dersom Tottenham skal øve seg på å henge med i toppstriden, må de finne tilbake til vinnersporet lynkjapt. Første anledning kommer med søndagens kamp mot Newcastle.