
Manchester United forhandler med Zlatan, Liverpool tviholder for Coutinho og Isco blir værende i Real Madrid…
Manchester United har som kjent holdt døra på gløtt for en Zlatan-retur etter svenskens skadecomeback. Old Trafford-klubben har nå innledet konkrete kontraktsforhandlinger med 35-åringen, selv om spissen fortsatt er noen måneder unna å være tilbake.
Mens Jose Mourinho har forsterket angrepet med både Romelu Lukaku og etter alle solemerker Zlatan, kjemper Liverpool en voldsom kamp for å beholde sin egen stjernespiller. Barcelona har fått et bud på £90 millioner for Philippe Coutinho avslått, og Liverpool hevder at selv ikke £120 millioner får dem til å endre mening.
Det heter seg at alt plutselig blir dyrere når alle vet at du har penger. Så også med Barcelona, etter salget av Neymar for £200 millioner. Borussia Dortmund har informert katalanerne om at Ousmane Dembele vil koste £135 millioner.
Sponset link:
Klar for årets Premier League-sesong? 1000kr i gratisspill på Premier League i tillegg til vanlig velkomstbonus!
Real Madrids Isco står på en rekke Premier League-klubbers ønskeliste denne sommeren. Både Arsenal og Manchester United har tidligere forsøkt å hente 25-åringen. En overgang ser imidlertid ut til å være utelukket i dette overgangsvinduet. Den offensive midtbanespilleren er nemlig i ferd med å signere en ny og forbedret kontrakt med Santiago Bernabeu-klubben.
Avslutningsvis skal det selvsagt handle om Chelsea. Antonio Conte har allerede kvittet seg med en rekke unge og lovende spillere, mens antallet spillere inn dørene kanskje ikke har vært som normalt. Kenedy er den siste i rekken av navn som sliter med spilletid på Stamford Bridge, og dermed kan Newcastle være et greit alternativ. Rafael Benitez har om ikke annet gjort et forsøk på å hente spilleren på lån. Med så vidt mange spillere ut, er det ikke til å undre seg over at Conte har bedt Chelseas høye herrer om drøyt £35 millioner for å hente Sergi Roberto – et sum som er Barcelona-spillerens utkjøpsklausul.